O Kancelarii

Kancelaria Radcowska Radcy Prawnego Jakuba Batalii rozpoczęła swoją działalność w 2013 roku. Podstawowym założeniem Kancelarii jest świadczenie kompleksowych usług prawnych na rzecz przedsiębiorców, jak i na rzecz osób fizycznych, w sposób charakteryzujący się najwyższą jakością, profesjonalizmem i bezpieczeństwem.

Do każdego zagadnienia prawnego podchodzimy indywidualnie, w sposób wyczerpujący, gwarantując przy tym pełną poufność przekazanych nam informacji. Świadcząc usługi opieramy się na aktualnym stanie prawnym,  dorobku orzeczniczym i poglądach doktryny prawa, dotyczących danego zagadnienia. Świadcząc pomoc prawną przykładamy bardzo dużą wagę do budowania trwałych i bliskich relacji z Klientami. Dbamy o ich interesy w sprawach bieżących, jak również reprezentujemy w postępowaniach sądowych i pozasądowych.

W ramach świadczonej przez Kancelarię pomocy prawnej na rzecz Klientów, Kancelaria wspierana jest również przez współpracujące z nią niezależne kancelarie radców prawnych oraz przez prawników, specjalistów w danej dziedzinie prawa.

Jakub Batalia – absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie, radca prawny oraz doradca restrukturyzacyjny. Ukończył aplikację radcowską prowadzoną przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Lublinie.

Dysponuje doświadczeniem zawodowym, które zdobywał nieprzerwanie od czasu ukończenia studiów prawniczych. Przez okres pracy, staży i zdobytej praktyki zawodowej zaznajomił się z wieloma aspektami prawnymi w różnych dziedzinach i gałęziach prawa – posiada wieloletnie doświadczenie w kompleksowej obsłudze prawnej przedsiębiorstw z różnych branż, m.in.: kolejowej, transportu drogowego, medycznej (podmioty świadczące usługi lecznicze) czy produkcyjnej.

Przede wszystkim jego zainteresowania zawodowe sprowadzają się do spraw z dziedziny prawa cywilnego (m.in. czyny niedozwolone oraz związane z nimi odszkodowania i zadośćuczynienie, bezpodstawne wzbogacenie, zobowiązania umowne), prawa bankowego i finansowego (m.in. spory sądowe z instytucjami finansowymi – bankami, parabankami, funduszami sekurytyzacyjnymi), prawa gospodarczego i handlowego (m.in. spory sądowe pomiędzy przedsiębiorcami, sporządzanie umów handlowych, prawo spółek handlowych), prawa pracy oraz prawa upadłościowego (upadłości konsumenckie, upadłości firmowe likwidacyjne) i restrukturyzacyjnego.